середу, 28 грудня 2016 р.

«КОЛИ НА НЕБІ ЗІРКА НОВА СХОДИТЬ…»

У читальному залі музею М. Островського 26 грудня відбулась зустріч із Світланою Дмитрівною Гапунець, мамою шепетівської поетеси Лариси Крутої – Сахненко (1973- 2005рр ), автором поетичних збірок « У кожного своя доріжка», «Отрада моя, милая отрада», « Кохати і бути завжди коханою», «Ким бути» та книг « Сто страв з риби», « Все про гриби», « Мій домашній улюблений котик» 

четвер, 15 грудня 2016 р.

Бібліотечний урок: Методика конспектування

Презентація бібліотечного уроку: Методика конспектування

Пошук літератури за допомогою Інтернет-ресурсів

Пошук літератури за допомогою Інтернет-ресурсів

Пам'яті жерт Голодомору: Засвіти свічку пам’яті

Урок пам'яті жерт Голодомору: "Засвіти свічку пам’яті"

Книжкова виставка: Пам'яті жерт Голодомору

Урок пам'яті жерт Голодомору: "Засвіти свічку пам’яті"

Бібліотечний урок. Бібліографічний опис друкованих джерел інформації

Бібліотечний урок на тему: "Бібліографічний опис друкованих джерел інформації"

середу, 14 грудня 2016 р.

Пошук літератури за допомогою Інтернет ресурсів


1. ВСТУП
Бібліотекар. Сьогодні ми започатковуємо бібліотечні уроки «Пошук літератури за допомогою Інтернет ресурсів». Вашій увазі пропонується перший такий урок. Допоможуть нам його провести викладач інформатики Буркацький Олег Анатолійович та учні групи № 203.
Історична довідка «З чого все почалось»
На зорі цивілізації людина вивчала оточуючий світ, отримувала навички, уміння, і знання.  Саме в той час у людства виникла потреба накопичувати та зберігати інформацію. Інформація передавалась із уст в уста.  Усна – передача найдревніший спосіб передачі  знань, в історії  людства. З часом появися  наскальний живопис. З часом виникла система запису,  люди почали використовувати для письма майже все, на чому можна писати – глиняні таблички «скрижалі», кору дерев, листи металу, папірус, пергамент. Перші книги писали на  корі дерев, полотні, шкірі, глиняних табличках, шкірі та папірусі з часом на пергаменті. Приблизно 100-150р. стали поширюватись кодекси або зброшуровані книги замінив сувої.

БІБЛІОТЕЧНИЙ УРОК. МЕТОДИКА КОНСПЕКТУВАННЯ

Мета: Ознайомити учнів з основними прийомами оброблення первинної інформації. Навчити учнів методиці складання конспектів і  користуватися конспектами.
      Ціль: Виховувати в учнів культуру читання і ведення інформаційних записів. Допомогти  учням адаптуватися до навчального процесу в ліцеї.
      Обладнання: компютер, проектор, презентація.
                                   
Хід уроку
      І. Організаційний момент.
      ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
      ІІІ. Вивчення нового матеріалу.


Конспект – стислий писаний виклад змісту чого-небудь. Різновид навчального видання.
Конспект лекцій стислий виклад курсу лекцій чи окремих розділів навчальної дисципліни.
Етимологія слова
Конспект - слово, запозичене з латинської мови, очевидно, через німецьке посередництво (нім. «konspekt»); лат. «conspectus» («зір», «видіння», «огляд»), пов'язане з дієсловом «conspicio» («дивлюсь», «бачу», «спостерігаю»), утвореним за допомогою префікса «com-» («con-») «з-» від дієслова «spicio» («specio») «дивлюсь»[1]

Бібліотечний урок “Бібліографічний опис друкованих джерел інформації”

Мета: Поглибити систему знань, умінь учнів у роботі з друкованими джерелами, формувати інформаційно-бібліографічну культуру. Навчити учнів оформляти списки використаних джерел, навчити складати  бібліографічний опис книжки.

 Обладнання: - Книжкова виставка. Художні твори, підручники, навчально-методична література, періодичні видання (газети та журнали),


Наочність: Комп’ютер, проектор, презентація. Плакат,  міні-таблиці (бібліографічні описи ) та інше.